200 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargonuz Ücretsiz!

Nbase Nedir? Nbase Hakkında Herşey!

Elektronik sigaraya geçmeyi düşünüyorsanız, muhtemelen e-likit içerisindeki maddeleri merak ediyorsunuzdur. Vaping terminolojisi ilk başta biraz kafa karıştırıcı olabilir. Bu yüzden öncelikle en yaygın kullanılan iki e-sıvıya göz atmakta fayda var. Nbase nedir sorunuza ve nbase arayışınızda farklı bazlar arasındaki farkı anlamak, tercih yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Elektronik Sigarayı Daha Yakından Tanıyalım

Elektronik sigara, sigara içmeyi simüle eden, ancak tütünün yanması olmadan elde tutulan batarya ile çalışan bir buharlaştırıcıdır. Çoğu kişi tarafından geleneksel sigaralar yerine tercih edilirler. Sigarayı bırakmak için kullanılan bir alternatif olduğu gibi aynı zamanda ayrı bir ilgi alanı ve keyif aracı olarak da düşünülebilirler.

Peki, elektronik sigara nasıl parçalardan oluşur? E-sigara bileşenleri arasında bir ağızlık, bir kartus (sıvı depolama alanı), bir ısıtma elemanı ya da atomizer, bir mikroişlemci, bir batarya ve bazılarının ucunda bir LED isiği bulunmaktadır. Bunun tek istisnası, elektronik içermeyen mekanik e-sigaralardır (modlar) ve devre bir mekanik işlem anahtarı kullanılarak kullanılır.

Üç ana e-sigara turu vardır: sigaraya benzeyen cigalikler; yeniden doldurulabilir sıvı tankları olan ve cigaliklerden daha büyük olan eGoslar; ve temel parçalardan veya mevcut ürünleri değiştirerek monte edilen modlar.

E-sigara endüstrisi gelişmeye devam ettikçe, yeni ürünler hızlı bir şekilde geliştirilmekte ve pazara sunulmaktadır.

Birinci nesil e-sigaralar tutun sigaralarına benzemektedir ve bu nedenle “cigalike” olarak adlandırılmaktadır. Bu kelime İngilizcede sigara yani cigarette ve like yani benzeyen kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşturulmuştur. Çoğu cigalike sigaraya benzer ancak boyutlarında bazı farklılıklar vardır.

İkinci nesil cihazlar genel olarak daha büyüktür ve tütün sigaralarına daha az benzemektedir. Üçüncü nesil cihazlar mekanik modları ve değişken voltaj cihazlarını içerir. Dördüncü nesil, Sub ohm tanklarını ve sıcaklık kontrol cihazlarını içerir. Güç kaynağı, sıklıkla şarj edilebilir bir lityum-iyon batarya olan bir e-sigaranın en büyük bileşenidir.

Nbase nedir, Nbase Nedir? Nbase Hakkında Herşey!

Elektronik Sigara Hakkında Merak Edilenler

Elektronik sigara kullananacakların merak ettiği sorular arasında nbase nedir?, elektronik sigara likit çeşitleri , elektronik sigara coil nedir? gibi sorular yer alıyor. ‘Nbase nedir’ sorusunun cevabına geçmeden önce, elektronik sigara hakkında genel merak edilenlere göz atalım…

Modern elektronik sigara 2003 yılında Çinli eczacı Hon Lik tarafından icat edilmiştir. Çin hala bu konuda en önde gelen marketlerden bir tanesi. 2018 itibariyle çoğu e-sigara Çin’de üretiliyor.

Küresel kullanımı ise özellikle, 2004 sonrasından beri katlanarak artmaktadır. Elektronik sigaranın kullanımı ABD ve Birleşik Krallık’ta da oldukça yaygın. Ülkemize ise son 5 yıl içerisinde elektronik sigaraya olan ilgi artmaktadır.

Elektronik sigara kullanma nedenleri arasında sigarayı bırakma da yer alıyor. Bunun yanısıra klasik sigaraların verdiği zararları azaltmak da tercih nedenlerinden bir tanesi. Bunun nedeni, tütün dumanında bulunan toksik kimyasalların çoğunun elektronik sigara aerosolünde bulunmamasıdır.

Mevcut olanlar, tütün dumanındaki karşılık gelen seviyelerin % 1’inin altındadır. Bu nedenle de sigarayı azaltarak bırakmak isteyenler için elektronik sigara ideal bir araç olarak görülmektedir.

nbase nedir

Premium Nbase çeşitleri için Elektronik Sigara Türkiye sitesini inceleyebilirsiniz.

Nbase Nedir?

Nbase sıvısı ya da uluslararası pazardaki adı ile Nbase Liquid, elektronik sigara dünyasının en yeni ürünlerinden bir tanesi. Bu ürün, geçtiğimiz yıllara göre giderek daha da büyük bir popülerlik kazanıyor. Bu nedenle elektronik sigara tüketenlerin aklında da sürekli olarak Nbase nedir ve en iyi nbase nasıl seçilir ve neye dayanarak belirlenir sorusu yer alıyor.

Nbase çivisi sayesinde elektronik sigara kullanımına meraklı olan birçok kişi şimdilerde kendi imkanları ile  kendi elektronik sigaralarını yapmak istemekteler. Aslında bir alışkanlıktan daha ziyade bir hobi ve bir yaşam stili olan elektronik sigara, bu şekilde daha eğlenceli bir hale geliyor.

Elektronik sigara tiryakileri evlerinde kendi imkanlar ile kendi sıvılarını yaptıklarında içerisine kendi istedikleri aromayı ekleyebiliyorlar. Tabii ki burada en iyi nbase nasıl seçilir sorusuna yanıt bulmak gerekiyor. NBase yöntemi ile harika elektronik sigaralar elde etmek için yapmanız gereken tek şey, karışıma belirli bir miktar lezzet katmaktır.

Eğer garantili bir lezzet arayışı içerisindeyseniz ya da ilk defa kendi elektronik sigara sınınızı yapacaksanız, o zaman internette yer alan birbirinden farklı nbase tariflerine göz arabilirsiniz.

Nbase türevleri ayrıca farklı tipte elektronik sigara sıvılarına sahiptir. Bir başka değişle ne tür bir elektronik sigara kullanıyor olursanız olun seçtiğiniz nbase ve uyguladığınız tarif ile istediğiniz lezzeti elde edebileceksiniz.

Bu çeşitlilik aynı zamanda nikotin değerlerinin ayarlanması ile de ilgilidir.

Bunun yanısıra pek çok elektronik sigara kullanıcısı için oldukça büyük bir önem taşıyan PG ve VG oranlarını da ayarlayabilirsiniz Bu çeşitlilik, pazarda kullanılan elektronik sigara likörünü kullanarak kendi evinizde kendi sigaranızı yapmanızı sağlar.

Daha sade bir lezzet arayan bazı kullanıcılar ise elektronik sigaraları içersidine herhangi bir ilave tadı olmadan sadece Nbase kullanır.

nbase nedir

En İyi Nbase Nasıl Seçilir?

Nbase nedir sorusunu detaylarla anlattıktan sonra, en iyi nbase nasıl seçilebilir sorusunun cevaplayalım…

Hoşunuza giden herhangi bir aroma ile daha iyi sonuçlar vermesine rağmen, elektronik sigarada Nbase’i yalnız ve aroma olmaksızın da kullanabilirsiniz.

Nbase bazlı ve sizin tarafınızdan yapılan bir elektronik sigara, sıvılaştırma pazarındaki bir elektronik sigara likörü kadar lezzetli midir? En iyi nbase nasıl seçilir?

Aslında, bu sorunun cevabı tamamen size kalmış. Çünkü elektronik sigarada oluşturulan hazır tarifler herkes için aynı şekilde çalışmayabilir. Çünkü her bir Nbase farklı özelliklere sahiptir.

Peki sizin için en iyi nbase nasıl seçilir? Bu aşamada karar vermeniz gereken birkaç nokta var. Bu noktalar arasında maske seçimi, nikotin miktarı seçimi ve VG / PG oranı yer almaktadır. Bütün bu maddelerin ne ifade ettiğini sizler için derledik.

Maske Seçimi

Nbase içerisinde nasıl bir aroma istediğinize karar verin. Seçenekleriniz tamamen sizin damak tadınıza uygun bir şekilde cevaplanacaktır.

En iyi Nbase seçimini yaparken deneyebileceğiniz farklı maskeler arasında meyve maskeleri, tatlı maskeler, ve tütün maskeleri yer almaktadır. Bunların yanısıra maskesiz nbase seçeneği de mevcuttur.

Meyve Maskesi: Elektronik sigarada ferah bir meyve aroması isteyenler için meyve maskeli Nbase en ideal seçim olacaktır. Bu meyve maskesi elektronun sigaranın lezzetini değiştirir ve daha ferah ve meyveleri anımsatan bir lezzete geçmenizi sağlar.

Tatlı Maskesi: İşte farklı bir şey denemek isteyenlerin bir numaralı tercihi. Tatlı maskesi ile tercih edilen Nbase ile elektronik sigaranın tadında daha tatlı bir aroma hissedeceksiniz. Hayatına bir yenilik katmak isteyenler için tatlı maskeli Nbase en ideal seçim olacaktır.

Tütün Maskesi: Klasik sevenlerin tercihi tütün maskesidir. Belki de elektronik sigarayı, klasik sigara alışkanlığınızı azaltmak için tercih ediyorsunuz… Bu durumda tutun maskesi size ideal bir çözüm oluşturacaktır. Tütün maskesi ile elektronik sigaradan normal sigara tadı alabilirsiniz.

Maskesiz Nbase: Yukarıda da belirttiğimiz gibi kimi insanlar için elektronik sigaranın kendi Nbase lezzeti daha ideal bir seçenektir. İçerisinde herhangi bir lezzet maskesi bulunmayan bir Nbase tercih ettiğinizde bu lezzet size başta biraz farklı gelebilir. Ancak zamanla kimi elektronik sigara kullanıcıları bu lezzeti öteki lezzet maskelerine yeğlemeye başlar.

En doğru maskenin hangisi olacağını seçmekte zorlanıyorsanız, maskesiz nbase ile başlayın. Bu lezzet hoşunuza giderse, bu sade seçenek ile devam edebilirsiniz.

Eğer işleri biraz daha eğlenceli bir hale getirmek isterseniz i zaman farklı maskeleri deneyebilirsiniz. Bu sayede elektronik sigara deneyiminizi dinamik tutabilir ve aynı zamanda bir hobi olan bu elektronik sigara alışkanlığı için yeni kapılar aralayabilirsiniz.

nbase nedir

Nikotin Miktarı Seçimi

En iyi nbase seçimi için araştırmalar devam ediyor. Sıra geldi nikotin miktarı seçimine. Seçeceğiniz Nbase’den istediğiniz lezzeti alabilmeniz için nikotin miktarı da büyük bir önem taşımaktadır.

Burada genelde uzun zamandır elektronik sigara kullananlar kaç gram nikotini tercih ettiklerini zaten son derece iyi bir şekilde bilirler. Ancak elektronik sigaraya yeni başlayacak olanlar için başlangıçta bu tercihi yapmak biraz zor olabilir.

İsterseniz tamamen nikotinsiz bir Nbase seçebilirsiniz. 0 gram seçeneğini tercih ettiğinizde seçtiğiniz Nbase içerisinde hiç nikotin bulunmayacaktır.

Bu miktarı arttırmak da yine sizin elinizde. Biraz daha yoğun sevenler için 36 gram, 24 gram, veya 18 gram; ya da nikotini az tutmak isteyenler için 12 gram, 9 gram, 6 gram, veya 3 gram gibi seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Eğer en iyi nbase ne kadar nikotin içerir bilemiyorsanız, ilk siparişinizi küçük bir miktar tutup, bir süre deneyip sonra az ya da fazla gelmesine göre değiştirebilirsiniz.

VG / PG Oranı

En iyi nbase seçimi için dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise VG / PG oranıdır. İdeal VG / PG oranını tutturmak, elektronik sigaradan alacağınız lezzeti belirleyecektir. Bu nedenle nbase seçimi sırasında bu orana da dikkat edilmesi gerekmektedir. Peki, VG / PG oranı tam olarak ne anlama gelmekzedir?

PG propilen glikol, VG ise bitkisel gliserin anlamına gelir. Her ikisi de, elektronik sigara içersinde kullanılan sıvılardır.

PG ve VG oranı, tada bağlı olarak farklı elektronik sigara sıvılarında değişecektir ve her ikisi de elektronik sigaradan edineceğiniz deneyiminin belirli özelliklerini yükseltmek için kullanılabilir.

Propilen Glikol yani PG, e-sıvı üretiminde bitkisel gliserin yanı VG’den daha yaygın olarak kullanılır. PG aynı zamanda daha ince bir kıvamdadır.

Ek olarak, genel olarak VG’den daha fazla lezzet yoğunluğu sunduğu düşünülmektedir. Daha ince bir kıvamda olması nedeniyle, PG elekntonik sigaranız içerisinde tıkanmalara neden olmaz.

Sebze Gliserin yanı VG, PG’den daha kalındır. Bu nedenle VG bazlı bir elektronik sigara sıvısı kullanırken elektronik sigarada tıkanmayı önlemek daha zor olabilir.

VG ayrıca PG’den görece daha tatlıdır, yani bu değişkenin fazla olması da elektronik sigara  sıvısının tadını etkileyebilir. VG ayrıca daha kalın bir buhar yoğunluğu sağlar, yani VG bazlı bir e-sıvı kullanılırken daha fazla duman çıkarırsınız.

Nbase seçerken VG / PG oranı oldukça önemli. İsterseniz tamamen VG ya da tamamen PG içeren ürünleri tercih edebilirsiniz. Sizin için en iyi nbase içerisinde sadece bu bileşenlerden bir tanesinin bulunması gerektiğini düşünüyorsanız, o zaman sadeleştirin!

Her iki ürünün de en iyi yönlerini eşit derecede almak isterseniz 50 VG / 50 PG oranını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede her iki üründen de eşit derecede içeren bir nbase sizin olacaktır.

VG oranını arttırmak isterseniz de 70 VG / 30 PG, ya da 80 VG / 20 PG veya 90 VG / 10 PG işinizi görecektir. Burada da yine küçük miktarlarda satın alıp tercih ettiniz oranın sizin elektronik sigara deneyiminize nasıl bir etki ettiğini görmek iyi olacaktır.

Eğer ilk defa Nbase satın alacaksanız ve nasıl bir VG / PG oranı seçmeniz gerektiğini bilemiyorsanız, küçük bir miktar sipariş edin. Daha sonrasında tıkanma ya da lezzet gibi bir konuda şikayetiniz olması halinde, oranı farklı olan ürünleri sipariş ederek en doğru oranı belirleyebilirsiniz.

nbase nedir, nbase nasıl seçilir

En Doğru Nbase Çeşidi Nasıl Seçilir?

Elektronik sigara ile uzun süredir ilgilenenler bunun sadece basit bir alışkanlık olmadığını biliyorlar. En iyi Nbase deneyimi için farklı tarifler denemek mümkün. Bu konuda farklı kullanıcıların deneyimlerini dinlemek için yapılan videoları ve ınternetteki Nbase tariflerini denemenizi öneririz.

En iyi Nbase oldukça göreceli bir kavram günkü her kullancının damak tadı farklıdır. Elektronik Sigara Türkiye Elektronik Sigara web sitesi üzerinden farklı özelliklerde likit nbase ürünlerini inceleyebilirsiniz. Bunun yanısıra “kendin yap” köşesinden farklı tariflere de göz atabilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

   Yorum bırakın

   Elektronik Sigara Türkiye
   Logo
   Yeni Kullanıcı Oluştur
   Reset Password