200 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargonuz Ücretsiz!

Elektronik Sigara Mod Ayarı

Elektronik sigara endüstrisi her geçen gün gelişmekte ve bizlere farklı modeller ve cihazlar sunmaktadır. En çok tercih edilen modeller arasında mod elektronik sigara da bulunmaktadır. Bu e sigara modelleri gelişmiş ayarlara sahiptir. Genel olarak cihazın gövdesinde bir ekran bulunmaktadır. Bu ekran ise ya tuşlara sahiptir ya da dokunmatik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tarz e sigara modellerinde Watt ayarından ısı ayarına kadar birçok düzenlemeyi sizler yapabilirsiniz ve ayarlarınızı kişiselleştirerek en sevdiğiniz içim modelini kaydedebilirsiniz. Elektronik sigarayı daha gelişmiş ayarlarda içmek isteyen bireyler için mod modeller önerilmektedir. Bu yazımızda “Elektronik Sigara Mod Ayarı” hakkında tüm temel bilgileri vererek sizlere daha iyi bir çekim için tüm gerekenleri sunacağız.

Mod Elektronik Sigara Ne Demektir?

Bu tip e sigara modelleri daha gelişmiş bir mekanik sisteme sahip olup ekranı üzerinden farklı içim modellerini deneyimleyebileceğiniz ve Watt ayarını dilediğiniz gibi yapabileceğiniz cihazlardır. Genellikle mod elektronik sigara veya elektronik nargile olarak da adı geçmektedir.

Bu tarz modeller en gelişmiş elektronik sigara modelleridir. Kimi kullanıcılar buhar performansının yoğun olmasını istemektedir kimi bireyler ise boğaz vurum gibi özelliklerin ön planda olmasını istemektedir. Bu tarz e sigaralar ultra buhar performansı ile bilinmektedir. Bu özelliği sayesinde birçok kişi elektronik nargile olarak da adlandırmaktadır.

Eğer bu tarz cihaz cihazınız varsa ve ultra buhar bulutları elde etmek istiyorsanız likit seçimini doğru yapmanız gerekmektedir. Likit içerisinde bulunan VG maddesi yoğun oldukça buhar performansı artacaktır. Örnek olarak VG/PG oranı: 70/30 veya 90/10 gibi seçmenizde fayda olacaktır. Elektronik sigara mod ayarı ise bir diğer önemli düzenlemedir. Watt ayarını arttırdıkça buhar performansı aynı şekilde artacaktır. Mod elektronik sigaralar genellikle bir veya iki adet 18650 pil ile çalışmaktadır. Cihazınızdan daha iyi performans alabilmek adına kaliteli pil seçimi son derece önemlidir. Bu piller tekrar tekrar şarj edilebilir olmasının yanı sıra kaliteli seçim ile şarj süresini de arttırabilirsiniz.

Elektronik Sigara Mod Seçenekleri

Gelişmiş elektronik sigara veya elektronik nargile modellerinde farklı mod seçenekleri bulunmaktadır. Bu mod seçeneklerinin asıl amacı ise farklı içim tatları sunmaktadır. Bazı modlarda yoğun buhar elde ederken bazılarında aroma tadını daha yoğun alırsınız. Eğer yeni bir kullanıcıysanız ve mod elektronik sigara sahibiyseniz bu yazıda bulunan mod seçeneklerini okuyarak sizin damak tadınıza en uygun modu seçebilirsiniz.

  • ByPass Modu: ByPass mod sıkça tercih edilen elektronik sigara mod ayarlarından birisidir. Bu mod özelliğinin asıl amacı, cihaz içerisinde enerjiyi sınırlayan devreyi off konumuna getirir. Böylece dilediğiniz enerji sınırına kadar ayarlamanıza olanak sağlar. Sizin ayarladığınız enerjiyi mod ve bataryadan atomizere göndermenizi sağlar.
  • Mekanik Mod Nedir: Eğer forumlarda veya ürün açıklamalarında mekanik mod terimini gördüyseniz kafanız karışmanız. Mekanik mod pillerden cihazınızın atomizer ve coil kısmına aktarılan enerji ve akımı temsil eder. Bu ayarlamaları da elle yaptığınız modellere mekanik mod elektronik sigara denilmektedir. Ancak günümüzde bu tip e sigaralar artık pek yoktur. Cihazlar daha çok akıllı çiplere sahiptir ve bu işlemi sizin yerinize yapmaktadır.
  • Power Mod: Power mod bir diğer ismiyle Güç Modu en sık tercih edilen seçenekler arasındadır. Gelişmiş elektronik sigara tiplerinde genellikle gövdenin ön kısmında veya yan tarafında ekran bulunur. Ekran üzerinde ise anlık Watt durumunu gösteren bilgiler mevcuttur. Bu modu kullanıyorsanız eğer Watt seviyesini sizler kendiniz ayarlayabilirsiniz. Eğer nargile içim istiyorsanız Watt seviyesini arttırarak yoğun buhar elde edebilirsiniz. Power mod kullanmanın bir diğer avantajı ise cihaz sizin ayarladığınız güçte çalışacağı için atomizere iletilecek watt ile pillerin şarjının daha uzun dayanmasını sağlayabilirsiniz. Yeni nesil mod elektronik sigara modellerinde Watt seviyesi 200W a kadar ulaşabilmektedir. Ancak sizlere önerimiz Watt seviyesini kademeli bir şekilde arttırmanızdır. Aksi taktirde, cihaza bir anda fazla güç vereceğiniz
  • TC MOD: Bu modun sağladığı avantaj ise cihazınızdan çıkan buharın sıcaklığını ayarlama imkânı sunmasıdır. Kimi e sigara kullanıcıları sıcak buhar ve yoğun aroma tadını tercih edebilmektedir. Bu ayarlar için TC Modu kullanmaları gerekmektedir. SS, Ni200 ve Ti200 gibi modlar ise Tc modun alt kategorisini temsil etmektedir. TCR mod seçimi aslında farklı coil çeşitlerinde farklı buhar sıcaklıkları temsil etmektedir.

Sonuç olarak bu yazımızda, elektronik sigara mod ayar türlerinden bahsettik. Yukarıda bahsi geçen seçenekleri okuyarak size hitap eden mod ayarını rahatlıkla seçebilirsiniz. Genellikle elektronik sigaraya yeni başlayan bireyler genellikle Power Mod yani Güç Modunu seçmektedir. Bu modda kişiler sadece watt ayarını yaparak rahatlıkla çekim yapabilirler. Diğer modları ise deneyerek eğer tat olarak onlara hitap ediyorsa seçim yapabilirler.

We will be happy to hear your thoughts

Yorum bırakın

Elektronik Sigara Türkiye
Logo
Yeni Kullanıcı Oluştur
Reset Password