200 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargonuz Ücretsiz!

Elektronik Sigara Buhar Performansı Nasıl Arttırılır ?

Elektronik sigara on yıldır hayatımızda yer edinmektedir. Bireyleri sigara bağımlılığından kurtarmakta olup daha sağlıklı bir yaşam stili sunmaktadır. Sigaranın içerdiği zararlı maddelerden dolayı çoğu kişi bir süre sonra vücutlarında zararları etkilerini hisseder. Ancak elektronik sigara ise bu zararlı maddeleri eleyerek sizlere daha sağlıklı bir yaşam sunmaktadır. Bu tarz etkilerinin yanı sıra, e sigara kullanımı birçok birey için son derece keyifli bir hobidir. Yoğun buhar bulutları sayesinde kişiye zevkli kullanım sunar. Bu yazımızda “Elektronik Sigara Buhar Performansı Nasıl Arttırılır” sorusunu yanıtlayacağız.

Elektronik Sigara Buhar Performansını Etkileyen Faktörler

E sigara endüstrisinde birçok marka ve farklı model bulunmaktadır. Genel olarak buhar performansını etkileyen faktörler ise bellidir. Elektronik sigara kullanımına yeni başlayan bireyler için bu tarz kullanımlar ilk başta kafa karıştırıcı olsa da aslında birkaç ayarlamalar ile yoğun buhar bulutları elde edebilirsiniz.

  • Doğru likit seçimi: Eğer yoğun buhar çıkışı istiyorsanız likitinizi doğru seçmeniz gerekmektedir. Likitinizin VG ve PG değerleri size buhar performansı hakkında ipucu vermektedir. VG değeri arttıkça likitin buhar performansı artacaktır. VG değeri %70 – %80 olan e likit çeşitleri yüksek buhar performansı için uygundur.
  • Likit Seviyesi: Likit seviyesi hem buhar performansı için hem de coil kullanım süresi için oldukça önemlidir. Atomizerinizin veya kartuşunuzun likit seviyesini her zaman yarıdan fazla olmasına özen gösteriniz. Eğer likit seviyesi düşerse hem buhar performansı düşecektir hem de coil çalışma performansı azalır.
  • Atomizer Temizliği: Zamanla atomizer içerisinde likit kalıntıları birikir. Bu durum ise likitimizin aroma tadını azalttığı gibi buhar performansını da büyük ölçüde düşürür. Haftada veya iki haftada bir atomizer ve coil temizliği yapmamız oldukça önemlidir. Böylece elektronik sigaramızın performansı artacaktır ve likitimizden alacağımız tat da artar.
  • Coil Kontrolü: Coil seçimi de buhar performansını etkileyen önemli faktörlerden birisidir. Kullandığımız coilin rezistans değeri (ohm) değeri düştükçe buhar performansı artar. Eğer nargile içim terrcih ediyorsanız coil ohm değerinin 1.00 dan düşük olmasına özen gösteriniz.
  • Salt Likit: Salt likit çeşitleri pod mod elektronik sigara modelleri ile uyumludur. Genellikle PG oranları klasik e likit çeşitlerine göre daha daha fazladır. Bu nedenle, salt likit çeşitleri boğaz vurum oranı daha fazladır, buhar çıkışı ise daha azdır. Eğer pod modunuzun Watt ayarlama özelliği varsa, Watt seviyesini arttırarak daha yoğun buhar elde edebilirsiniz.
  • Watt seviyesi: Watt seviyesi buhar performansını etkileyen bir diğer önemli faktörlerden birisidir. Özellikle büyük elektronik sigara modellerinde Watt seviyesini arttırabilirsiniz. Watt seviyesi arttıkça cihazınızdan daha çok buhar geleceğini fark edeceksiniz.
  • Çekim sıklığı: Kimi e sigara kullanıcıları bazen farkında olmadan sık sık çekim yapabilmektedir. Ancak sık sık çekim yapmak cihazımıza zarar verebilmektedir. E sigara ısı ile çalışan bir mekanizmaya sahip olduğu için birkaç çekim sonrası cihazımızın coilinin soğumasına bırakmakta fayda olacaktır. Doğru kullanım ile cihazınızın performansı her daim yüksek kalacaktır.

Sonuç olarak bu yazımızda “Elektronik Sigara Buhar Performansı Nasıl Arttırılır?” sorusunu yanıtladık. Buhar performansı, cihazımızın modelinden, likit türünden, Watt ayarından ve coil çeşidinden etkilenmektedir. Eğer bol buhar çıkışlı bir çekim istiyorsanız yukarıda maddeler halinde belirtilmiş olan etkenlere dikkat etmek gerekmektedir.

VG değeri %70 üzerinde olan elektronik sigara likitleri size istediğiniz buhar performansını sağlayacaktır. Sitemizde birçok farklı markada, aromada ve nikotin seçeneğine sahip e sigara likit türlerimiz bulunmaktadır. Linke tıklayarak likit çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

Yorum bırakın

Elektronik Sigara Türkiye
Logo
Yeni Kullanıcı Oluştur
Reset Password